V priebehu nasledujúcej dekády vstúpime do ďalšej éry partnerstva medzi človekom a strojom. Prognóza Future of the Economy spoločnosti Dell Technologies, na ktorej pracovala v posledných troch rokov spolu s Inštitútom pre budúcnosť (Institute for the Future), približuje, akým spôsobom budú vznikajúce technológie ovplyvňovať globálny vývoj.

Laboratóriá, startupy a ďalší technologickí vizionári sa nepretržito venujú vývoju technológií, ktoré budú poháňať infraštruktúru sveta v roku 2030. Od ultrarýchleho 5G pripojenia s takmer nulovou latenciou až po pokrok v segmente umelej inteligencie. Sú to však inovácie, ktoré radikálne zmenia spôsob nášho života?

Je rok 2019 a bežný človek dokáže ovládať hlasom domáce spotrebiče alebo nakupovať kryptomeny cez aplikáciu na mobilnom telefóne. Je pravdepodobné, že sa technológie dostupné v súčasnosti naučia lepšie rozumieť našim každodenným potrebám a odbremenia nás od opakujúcich sa činností – pomocou nich človek prekoná svoje limity a prehĺbi sa tak spolupráca medzi ľuďmi a strojmi.

Signál zmeny je však badateľný už dnes. Hasičský záchranný zbor mesta Pittsburgh má k dispozícií nástroj s umelou inteligenciou, ktorý využíva prediktívnu analytiku na identifikáciu budov so zvýšeným rizikom požiaru. Pokročilá sieť IoT senzorov umiestnených na vertikálnej farme spoločnosti AeroFarms znásobuje produktivitu o 390-krát oproti konvenčnému poľnohospodárstvu.

Viac informácií: Future of the Economy (PDF, Dell Technologies)

Zdroj: SITA/Webnoviny

Článok prevzatý z innonews.blog