Úvod Zaujímavosti Reuters zverejnil rebríček najinovatívnejších univerzít. Dominuje USA

Reuters zverejnil rebríček najinovatívnejších univerzít. Dominuje USA

218

Rebríček agentúry Reuters, ktorý pravidelne porovnáva vysoké školy na základe inovácií, ovládajú americkej univerzity. Medzi európskymi školami sa v porovnaní najlepšie umiestnila belgická Katholieke Universiteit Leuven. Slovenské inštitúcie v rebríčku chýbajú.

Rebríček, ktorý pre agentúru Reuters zostavuje spoločnosť Clarivate Analytics, hodnotí inovačný výkon jednotlivých vysokých škôl, teda koľko a aké dôležité inovácie si môžu školy pripísať na svoje konto. Aby mohla škola do rebríčka vôbec preniknúť, musela v posledných piatich rokoch podať aspoň 70 žiadostí o patent u Svetovej organizácie duševného vlastníctva (WIPO).

Rebríčku jednoznačne vládnu americkej inštitúcie. Medzi stovkou najviac inovatívnych škôl sveta ich je zo Spojených štátov 46 a v prvej desiatke sa ich umiestnilo hneď osem. Na druhom mieste sa s veľkým odstupom umiestnilo Nemecko, ktoré v rebríčku reprezentuje deväť univerzít, tesne za ním je Francúzsko s ôsmimi školami.

Japonsko, Južná Kórea a Veľká Británia majú v rebríčku po šiestich školách. Z Číny sa možno prekvapivo umiestnili iba 4 školy. Holandsko a Švajčiarsko obsadili po troch priečkach, Belgicko, Kanada a Singapur po dvoch a Dánsko reprezentuje jedna inštitúcia. Celkovo tak Európa získala 32 priečok v rebríčku, čo je o päť viac ako v minulom roku.

Top 10 najinovatívnejších univerzít:

Celý rebríček ako aj možnosť porovnania univerzít nájdete na stránkach Reuters.

Použité informácie z portálu vedavyzkum.cz.

Článok prevzatý z innonews.blog